Ruch Lednicki

Kim jesteśmy?

Młodymi ludźmi z naszej parafii, uczniami Chrystusa, którzy chcą zgłębiać Jego naukę. Idziemy Jego śladami!

fbt
SIEDEM ZAŁOŻEŃ RUCHU LEDNICKIEGO:
  1. Wybór Chrystusa, jako zobowiązanie do życia wiarą.
  2. Programem Ruchu są przemówienia Jana Pawła II do młodych nad Lednicą.
  3. Troska o przyszłość młodych i ich wiary.
  4. Dojrzałe uczestnictwo w życiu Kościoła i społeczeństwa.
  5. Poszukiwanie komunikacyjnego języka wiary.
  6. Wizja osobowości dojrzałej, która integruje wszystkie aspekty życia w odpowiednich proporcjach.
  7. Tworzenie otwartej i służebnej, wspólnoty.
SIEDEM POWODÓW DLA KTÓRYCH ZAANGAŻOWANIE SIĘ W RUCH LEDNICKI MA SENS:
  1. Pogłębisz swoją tożsamość w wierze w nawiązaniu do źródeł chrzcielnych Polski.
  2.  Pogłębisz osobisty kontakt z Chrystusem.
  3.  Nauczysz się świadomie podejmować wybór Chrystusa  jako fundament swojego życia.
  4.  Dołączysz do wspólnoty – nie będziesz sam.
  5. Nauczysz się żyć wiarą na co dzień i dzielić się nią z innymi.
  6. Odważysz się stawiać sobie wymagania i brać odpowiedzialność za siebie i innych.
  7. Rozwiniesz w sobie osobowość integralną.
SIEDEM PUNKTÓW SPOTKANIA FORMACYJNEGO:
  1. Modlitwa brewiarzowa – nieszpory.
  2. Dzielenie się wiarą, sprawy bieżące, poznanie się.
  3. Studium, uczenie się:  Program rozwoju w Ruchu Lednickim, Podręcznik Pokolenia JP2, dokumenty Kościoła.
  4. Pogłębienie, analiza, komentarz, rozmowa.
  5. Zastosowanie i wprowadzenie w życie zasad Ruchu Lednickiego.
  6. Wytyczne na przyszłość (zmiany, przygotowanie następnego spotkania, propozycje, wolne wnioski).
  7. Akt wyboru Chrystusa.

AKT WYBORU CHRYSTUSA

Panie Jezu Chryste, Ciebie wybieram jako mojego Pana i za apostołem Piotrem powtarzam: Ty jesteś Chrystus, Boga Syn, Zbawiciel! Tobie oddaję moją przeszłość, dzień dzisiejszy i przyszłość oraz całą moją wieczność. TY jesteś moją Prawdą, TY jesteś moją Drogą, moim Życiem i moją Miłością. Teraz i na wieki. Amen.

Dołącz do nas!

Zazwyczaj spotykamy się w piątki po mszy świętej wieczornej. Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci kiedy będzie najbliższe spotkanie!