Chór Aniołów

Schola powstała dnia 13 września 2011 r. Przepiękną nazwę zaczerpnęliśmy z pierwszego utworu, którego się nauczyliśmy – „Tobie chór aniołów”. Na co dzień działamy przy parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie, upiększając swoim śpiewem msze niedzielne o godzinie 10:30. Z założenia w scholi miały śpiewać dzieci w wieku szkolnym, ale szybko dołączyły do nas również przedszkolaki. Na samym początku nasza scholka liczyła ok 15 osób. Naszą matką założycielką jest Monika Janczarczyk, która zawsze z uśmiechem na twarzy mobilizuje nas do nauki kolejnych piosenek. W 2019 roku funkcje prowadzącej objęła Patrycja Chmiel. Towarzyszą nam również niezawodni gitarzyści: Jakub Skiba, Agnieszka Maciejewska, Roksana Marczykowska, Piotr Droszcz (kiedyś również Daniel Brodalka oraz dodatkowo Patryk Plewa na gitarze basowej). Piano jak i gitara oddaje wnętrze Piotra Stromyło. Na bębenku w kościele gra Marcin Czapliński, który na koncertach zasiada przy perkusji spisując się świetnie w tym co robi. W naszym gronie znajdują się dzieci z Szamocina i najbliższych okolic w wieku od 3 do 16 lat. Co roku, od 2011 zdobywamy najwyższe nagrody na konkursie pieśni Maryjnych w Białośliwiu, ciesząc się ciepłym przyjęciem i gorącymi oklaskami po zakończonym występie. Aktywnie działamy w Gminie Szamocin jak i w Powiecie Chodzieskim. Na koncertach nasze siły wzmacnia mocne grono szamocińskich muzyków. Monika Jaworska, która gra na flecie poprzecznym, na saksofonach: Bartek Goliński, Ada Semrau, Piotr Kadzban oraz Pan Sławek Czapla. Od niespełna miesiąca dołączył do nas Karol Bojarowski – trąbka Na gitarze basowej niezawodnie gra Alek Szturo. Dzisiaj Chór Aniołów liczy ok. 40 prześlicznych aniołków chcących chwalić Pana pieśnią. Opiekę duchową nad Chórkiem do czerwca 2015 roku sprawował ks.Maciej Pacanowski. Do roku 2019 naszym duchowym wsparciem był ks.Jacek Bryś, a aktualnie jest Ks. Przemysław Robaszkiewicz.

Znajdź nas w mediach społecznościowych: