Pogrzeby (aneks)

Aneks do rozporządzenia szczegółowego abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski, z dnia 17 kwietnia 2020 r. dotyczącego wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie stanu epidemii.

Mając na uwadze nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku zarządzam, że od dnia 20 kwietnia 2020 r. w pogrzebie na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób. Do liczby tej nie wlicza się duchownych sprawujących kult, posługujących, jak również pracowników firm pogrzebowych. W kościołach i w kaplicach cmentarnych należy zachować przepisy dotyczące liczby osób w miejscach kultu religijnego (1 osoba/ 15 m2) oraz zachowania bezpiecznej odległości między osobami w kościele i na cmentarzu.

Trwając we wspólnocie Kościoła gnieźnieńskiego zapewniam Was o mojej modlitwie i o modlitwę proszę.

† Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński